(Фото) Тешка сообраќајка во Ново Лисиче: Има и повредени

t

Пред малку се случи тешка сообраќјка во Ново Лисиче на булеварот Србија во близина на големиот крст кај зградите на Џевахир.

Во несреќата учествуваше автомобил марка Мерцедес кој се удри во друго патничко возило.

Според нашите информации има и повредени, а на лице место е пристигнато и амбулантно возило за повредените.

За состојбата на повредените останати детали следете Инфомакс во текот на денот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД свечено ја отвори постојаната воена база…

Американските копнени сили денеска ја добија својата…

Османи со директна порака до “огнените”: Срамота…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва…

Се јави Дугин: Кина е свесна дека…

Посетата на претседателот на Народна Република Кина…

По Киев јапонскиот премиер пристигна и во…

Јапонскиот премиер Кишида пристигна во Буча со…

Османи: Косовски политичар кажа дека Ахмети е…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва…