(Фото) Тешка сообраќајка кај Цементара

t

Автомобил остана смачкан, а сообраќајот беше во прекин, по тешка сообраќајка кај Цементара утрово околу 10 часот.

Како што информираат од СВР Скопје, станува збор за сообраќајна незгода помеѓу две товарни и едно патничко возило на булеварот „Трета македонска бригада“.

Во незгодата повредени се две лица, возачот и совозачот од автомобилот. Едниот од нив е пренесен во Градска, додека другиот со Брза помош е пренесен во клиничкиот центар „Мајка Тереза“.

Во тек е полицискиот увид по што ќе се знаат повеќе детали.

Извор: Република

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат Свети…

Свети Алексиј човек Божји Различни се патиштата…

Нови информации за состојбата на Папата Франциско…

Папата Франциско има респираторна инфекција и ќе…

Ќе се изненадите: Што треба да се…

Слабеењето никогаш не е лесен процес и…

Сенатот гласаше за укинување на правото на…

Сенатот денеска во двопартиска усогласеност гласаше за…

Доаѓаат Лазарова сабота, па Цветници: Што треба…

На 8 април е Лазарова сабота, еден…