(Фото) Тешка сообраќајна несреќа во Делчево: Возачот е во критична состојба

t

Доцна вчеравечер во Делчево се случи тешка сообраќајна несреќа, а возачот е во критична состојба.

Несреќата се случила некаде околу 3 часот по полноќ во близина на селото Очипала.

Во несреќата учествувало возило марка Алфа Ромео кое излетало од патот Делчево – Македонска Каменица.

Повреден единствениот патник 20 годишно момче за чиј живот во моментов се борат лекарите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одбрана ќе набавува осум нови хеликоптери, најавува…

Министерството за одбрана ќе набавува нови повеќенаменски…

Борел: Партнерството меѓу Русија и Кина има…

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика…

Вучиќ: Целта во надворешната политика е да…

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во…

Ахмети го назначи Рафис Алити за кординатор…

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во…

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…