(Фото) Тешка сообраќајна несреќа во Делчево: Возачот е во критична состојба

t

Доцна вчеравечер во Делчево се случи тешка сообраќајна несреќа, а возачот е во критична состојба.

Несреќата се случила некаде околу 3 часот по полноќ во близина на селото Очипала.

Во несреќата учествувало возило марка Алфа Ромео кое излетало од патот Делчево – Македонска Каменица.

Повреден единствениот патник 20 годишно момче за чиј живот во моментов се борат лекарите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Волкановски до Мекрегор: Ајде да се бориме,…

Австралискиот ММА борец со македонско потекло, Александар…

Кој би можел да стои зад нападите…

Сè уште не е јасно кој стои…

САД СО ДВЕ БАРАЊА ДО КОСОВО: „Повлечете…

Амбасадорот на САД во Приштина Џефри Ховенир…

ВО ПЕТОК НИ ДОАЃА СПОЕН ВИКЕНД –…

По неколкуте празници во месец мај, ни…

ДА ПОМОГНЕМЕ: Отворени се и телефонски броеви…

Потребно е да се соберат средства, за…