(Фото) Тешко повредено дете во Сарај, го удри автомобил

t

Дете се здоби со тешки телесни повреди откако во него удрил автомобил. Несреќата се случи пред неколку моменти во селото Кондово, во близина на медресата, дознава Алсат.

Детето веднаш е пренесено во болница. На местото има полиција која го истражува случајот.

Според очевидци до несреќата дошло поради големата брзина со која се движело возилото.

Извор: Алсат

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Социјалдемократи, другарки и другари, време е за…

Пратеникот од СДСМ, Мартин Костовски разочаран од…

Утрово пожар во скопско училиште – сите…

Утрово во скопската населба Аеродром, поточно во…

Интересен податок: Како заработувале Бајден, Борисов, Обама,…

Минатата година, во февруари, пошироката јавност беше…

ОД ДЕНЕСКА ПИЈАЛАЦИТЕ ПОЕВТИНУВААТ ДО 30%; Паѓаат…

„Гарантираната цена“ која веќе се применува кај…

ПОЖАР ВО КРИВОПАЛАНЕЧКО; Гори борова шума и…

Сува трева и борова шума од рано…