(Фото) Треба да им се одземе државјанството! – Венците на ОМО Илинден отидоа во ѓубре од Канзурови

t

Македонскиот Бугарин Виктор Канзуров и Станислава Канзурови ги фрлиле во канта венците поставени од ОМО Илинден Пирин на споменикот на Јане Сандански.Дали ќе се премолчи и овој акт и говор на омраза?

Тие преку Фејсбук објава со неколку фотографии се пофалија дека ги отстраниле и фрлиле во канта за отпадоци венците поставени од ОМО Илинден Пирин на споменикот на македонскиот револуционер Јане Сандански во Мелник, Бугарија.

„Венците на ОМО Илинден отидоа во ѓубре!“, стои во Фејсбук објавата.

Инаку Виктор Канзуров себе се претставува како македонски Бугарин, кој се бори за правата на Бугарите во Македонија. Познат е и по неговите шовинистички ставови околу македонско-бугарскиот однос и заедничката историја со Бугарија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вотерс: Западот прави богатство од војната, ќе…

Украинците можат да престанат да умираат утре…

(Фото) “Вагнер” јавно бараат платеници за војната…

Во рускиот град Екатеринбург се поставени неколку…

(Видео) Меѓуетнички односи на ниво: Иссвиркан македонскиот…

Вчера вечер на Плоштадот "Скендербег" во Скопје…

(Видео) Протестите продолжуваат: Земјоделците во Холандија ги…

Земјоделците во Холандија прскаат ѓубриво и сено…

Украина: Опасноста од катастрофа во Запорожје секојдневно…

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот…