Објавено на:

(Фото) “Три дена криевте убиство на дете”: Како Делчево го пречека Оливер Спасовски

t

Министерот за внатрешни работи на Република Македонија, Оливер Спасовски при денешната негова посета во Делчево беше пречекан со транспаренти „Три дена криевте убиство на дете“, „Украдено оружје од полициска станица среде бел ден“…

Ваквиот револт на грааните доаѓа по многубројните скандали последните години кои што го тресат МВР, со кое токму раководи Спасовски и целосно изгубената доверба во истото, а кулминација на се беше убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, за кое како што пишуваат медиумите имало обид за заташкување.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Луди млади”: 81 годишен дедо од делчевско…

81-годишна жена од делчевско вчера пријавила во…

Спасовски: МВР е посветено кон натамошното развивање…

Министерството за внатрешни работи е посветено кон…

Министерот Спасовски на работна средба со британската…

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска…

(Фото) “Три дена криевте убиство на дете”:…

Министерот за внатрешни работи на Република Македонија,…

(Фото ) Како во хорор филм: Вработени…

Вработени во детска градинка во Делчево колеле…