(Фото) Удрен велосипедист во центарот на Скопје

t

Во овој момент во центарот на Скопје се случи сообраќајна незгода, каде човек на велосипед беше удрен од страна на патничко моторно возило.

Според информациите, за среќа не станува збор за потешки повреди.

Инаку се почести се случаите, посебно во лето каде велосипедисти се соочуваат со вакви незгоди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Србов: Само во Македонија смее да се…

Едноставна е работава – Бугарија била на…

Костов: Цар Борис и татко му Фердинанд…

- Не прифаќам директно веднаш да одиме…

Гир кон Македонците: Вашиот пат кон ЕУ…

Европската политичка заедница не е никаква замена…

Македонски војници ќе учествуваат во мисии во…

Владата на Република Македонија на денешната седница…

(Видео) Ковачевски за “Инфомакс”: Се согласувам со…

На прашање на Инфомакс дали премиерот Ковачевски…