Објавено на:

(Фото) Украина објави слики од првите руски заробеници

t

Се појавија фотографии од првите воени заробеници на окупаторската армија на Руската Федерација.


Фотографијата ја објави блогерот, офицер на вооружените сили на Украина Анатолиј Стефан „Штирлиц“.

„Москва е непријател. Број еден“, рече тој. Окупаторите беа заробени во зоната на операција на здружените сили.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Хаос на улиците во Виена откако…

На социјалните мрежи се појави видео од…

Почина поранешниот албански претседател Бујар Нишани

На 56- годишна возраст почина поранешниот албански…

Кина подготвува “руско сценарио” : Се спремаат…

"Руско сценарио“: Кина се подготвува за најлошото.…

РПЦ: Му благодариме на Бога што ја…

Светиот синод на Руската православна црква го…

Најавите за поскапување на струјата веќе втор…

Кои и колку општини формирале јавни претпријатија…