Објавено на:

(Фото) Украинско Арачиново: Повредените војници од Азовстал се евакуираат со автобуси

t

Автобуси со заробени милитанти од полкот „Азов“ ја напуштаат територијата на Азовстал.
Според некои податоци, 300 членови на Азов го напуштиле Азовстал, од кои 50 се ранети.


Засега ниту еден извор не прецизира ништо за нивниот понатамошен транспорт.


Ранетите, од кои повеќето сега се наводно во тешка физичка и психичка состојба, се пренесени во Централната окружна болница во Новоазовск за да се обезбеди соодветна медицинска помош. Во правец на Јеленовка се движат и други автобуси.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Тешко него ако го фатат –…

Министерството за земјоделство на Дагестан сними „патриотски…

Русија откри каде ги “смести” заробените Азовци…

Главните бранители од челичарницата Азовстал кои војуваа…

Дефинитивно е новиот “Азовстал”: На територијата на…

До илјада украински националисти се наоѓаат на…

(Видео) 16 годишна боксерка од Украина го…

Украински спортист го развиори знамето на нацистичкиот…

(Видео) Ексклузивни снимки: Како се “ловеа” Азовците…

Уникатна борбена снимка од ловот на „Азов“:…