(Фото) Урнебесно: Скопјанец ја доделува титулата “Сељак на денот” на несовесни возачи

t

Уморен од анархијата која владее во скопскиот сообраќај, млад скопјанец реши да ја земе работата во свои раце и со герила акции да ги издвои „сељаците на денот“.

Овојпат тоа е автомобил „ауди“ паркиран на велосипедска и пешачка патека на неодамна реконструираната „Орце Николов“ во Дебар маало.

Нема фајде од МВР. Преминувам во герила, стои во описот на фотографиите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведен скопјанец: Се скарал па извадил пиштол

На 10.09.2022 на бул.„Никола Карев“ во Скопје…

Скопјанец за 3000 евра договорил присилен брак…

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен…

Скопјанец со возило удри во полицаец

На 15.06.2022 околу 14.45 часот на крстосница…

Скопјанец нападнат и повреден со остар предмет

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во…