Објавено на:

(Фото) УХМР со најнова прогноза: Еве какво ќе биде времето до вторник

t

До петок времето ќе биде претежно сончево и уште потопло. За време на викендот во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и на повеќе места ќе има пороен дожд и грмежи.

Особено нестабилно ќе биде во сабота кога процесите локално ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а можна е и појава на град.ќ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поскапува мазутот, цените на бензините и дизелот…

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се…

Бугарите забегаа: Проруска македонска организација испраќала дојави…

Проруска македонска националистичка организација испратила мејл со…

Климовски: Да ги внесеме само Бугарите во…

Потребни се уставни измени, но не за…

ИСТОРИСКА ОДЛУКА: ОН ја усвоија резолуција за…

Со резолуцијата се повикува меѓународната правда да…

Зеленски: Загубата на Бахмут ќе биде политички…

Претседателот на Украина Володимир Зеленски изјави дека…