Објавено на:

(Фото) УХМР со најнова прогноза: Какво ќе биде времето за Велигденските празници

t

Времето утре ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во следните денови ќе се задржи променливо облачно време со сончеви периоди и со повремени локални врнежи од дожд.


Во попладневните часови на места ќе биде нестабилно со краткотраен пороен дожд и услови за грмежи.

Во петок на повеќе места ќе дува повремено силен ветер (над 60 км/час) од јужен правец.

Од четврток дневните температури ќе бидат во пораст, позначителен за време на викендот кога во повеќето места температурите ќе бидат над 20 степени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Припадник на Волците со порака до…

На социјалните мрежи с епојави видео на…

(Фото) Апасиев: СДС ја инструментализира тајната полиција…

Пратеникот во македонското Собрание и лидер на…

УЧК по улици ви парадира и не…

Ситуацијата пред Собранието на РМ денска ескалираше…

Димитров: На крајот сите ќе бидеме губитници,…

За било какво насилство нема оправдување. Протестите…

Граѓаните гневни: Ковачевски и Османи видовити, секоја…

Не стивнуваат обвинувањата кон власта дека провокациите…