Објавено на:

(Фото) УХМР со најнова прогноза: Какво ќе биде времето за Велигденските празници

t

Времето утре ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во следните денови ќе се задржи променливо облачно време со сончеви периоди и со повремени локални врнежи од дожд.

Во попладневните часови на места ќе биде нестабилно со краткотраен пороен дожд и услови за грмежи.

Во петок на повеќе места ќе дува повремено силен ветер (над 60 км/час) од јужен правец.

Од четврток дневните температури ќе бидат во пораст, позначителен за време на викендот кога во повеќето места температурите ќе бидат над 20 степени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од утре пороен дожд: Конечно ќе здивнеме…

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна…

Македонците во светот бараат извинување од Ескобар:…

Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД), водечка организација на…

Левица удри по министерот за правда! –…

Скандалозен е молкот и немањето реакција на…

(Видео) Бајден не може да си ја…

Американскиот претседател Џо Бајден се обиде да…

За седум дена ќе биде познат судбината…

Еврејската заедница на Македонија ја започна процедурата…