Објавено на:

(Фото) Хаос во Вашингтон: Маж удри во барикада кај Капитол па се самоуби

t

Вашингтон: Еден човек удри со својот автомобил во барикада во близина на американскиот Капитол, а потоа се самоуби!

Откако удрил во барикадата, автомобилот почнал да гори. Мажот излегол од автомобилот и потоа испукал неколку истрели во воздух.

Полицајците го слушнале звукот од пукотницата, веднаш реагирале и додека му се приближувале на мажот, тој се застрелал. Никој друг не е повреден во настанот.

Според првичните информации, не се чини дека човекот целел на некој член на Конгресот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Хаос во Вашингтон: Маж удри во…

Вашингтон: Еден човек удри со својот автомобил…

Што ќе се случи со Трамп? Се…

Конгресната комисија за истрага околу упадот во…

Ангажирани највисоки обвинители, 1000 депортирања, 140.000 мејлови:…

Сослушувањата со детали за истрагата од најголеми…

За упад во американскиот Капитол изречена е…

ВАШИНГТОН, 1 април (Ројтерс) - Маж од…