Објавено на:

(Фото) Хаос во Мелитопол: Страшна експлозија ги разбуди жителите, има загинати

t

Силна експлозија одекна во центарот на Мелитопол, напиша на Телеграм Владимир Рогов, член на главниот совет на воено-цивилната управа на регионот Запорожје.


„Денес, околу 7:40 часот, се слушна силна експлозија во самиот центар на градот. Прозорците и ѕидовите во куќите треперат во близина на жителите на улиците Бохдан Хмелницки, Сергеј Киров и Петро Дорошенко. Центарот на градот беше исполнет со црн чад“, се вели во публикацијата.


Рогов не прецизираше дали има жртви како последица на вонредната состојба, како и нејзините причини, но подоцна руските медиуми објавија дека се работи за експлозија на автомобили во која според првичните информации загинаа најмалку 3 лица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полицијата на нозе: Напад со експлозивна направа…

Експлозивна направа е фрлена синоќа околу 23…

(Видео) Си лабавеше на плажа, а потоа……

На социјалните мрежи се појави видео од…

(Видео) Како Македонци во Бугарија: Украинците од…

Руските медиуми објавија видео на кое, како…

Нападната воена база во која има американски…

Најмалку пет проектили денеска погодија голема ирачка…

(Фото) Хаос во Мелитопол: Страшна експлозија ги…

Силна експлозија одекна во центарот на Мелитопол,…