Објавено на:

(Фото) Хорор во Шведска: Двајца повредени при вооружен напад на трговски центар

t

Две лица се повредени во трговски центар во шведскиот град Малме.

Според очевидци во трговскиот центар се слушнале истрели.

И портпаролот на полицијата потврди дека во трговскиот центар имало пукање.

На местото на инцидентот има голем број вооружени полицајци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Не сме само ние: И Шведска ќе…

Шведска е подготвена да го промени својот…

Руски пратеник: НАТО си зема за право…

НАТО смета дека има право да зборува…

Тренчевска: Благодарност до Шведска за целата поддршка,…

Министерката за труд и социјална политика Јованка…

Ердоган ја блокира Шведска: НАТО бара да…

Анкара сè уште бара Стокхолм да ги…

Малолетници нападнале врсник во битолско

На 30.10.2022 во 01:00 часот А.Т.(40) од…