(Фото) Хaoc на автопатот Скопје- Штип, aвтомобили возат во обратен правец

t

Снегот напарави тотален хаос на автопатот Скопје- Штип. Поради неисчистениот снег има целосен застој на овој автопат. Дел од возачите во немоќ да стигнат таму кај што тргнале, почнале да ги возат автомобилите во обратен правец.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дел од булевар АСНОМ утре ќе остане…

На ден 19.05.2022, поради уличен дефект ф-100…

Приведен 40 годишен скопјанец, бил баран со…

Денеска (17.05.2022) во 11.00 часот на ул.„Мајка…

Делови од Кисела Вода утре без струја

Без електрична енергија утре ќе бидат корисниците…

Кампања „Не молчи, пријави! Заедно против неправилностите”…

В.д. директорот на ЈП Градски паркинг –…

Без струја делови од Скопје

Регионалниот центар за управување со кризи на…