Објавено на:

(Фото) Цела екс-Југославија навива за Македонија: Замолчете го Драгао, Кристијано друг пат ќе одиш на светско

t

На страницата „Историја на екс-ју фудбалот“ која има околу 100-тина илјади следачи од просторите на цела Југославија осамна кратка песна со која се посакува успех на македонските репрезентативци кои вечерва играат натпревар за историја.

Имено вечерва со почеток во 8 и 30 часот Македонија ќе се соочи со репрезентацијата на Португалија на стадионот во Драгао со цел да обезбеди пласман за прв пат во историјата на Светското првенство во фудбал.

Погледнете ја поемата изворно бидејќи секој превод би ја изгубил смислата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Не е сигурен договорот со Србија за…

Државата обезбедува субвенционирана цена на електричната енергија…

Ердоган открива: Вечерва ќе разговарам со Путин…

Претседателот на Република Турција, Реџеп Тајип Ердоган…

САД загрижени поради потенцијална нестабилност на Западен…

Амбасадорката на САД во НАТО, Џулиен Смит,…

Не гледај што правам, слушај што зборувам:…

Со жалење можеме да констатираме дека советничката…

Германските власти до граѓаните: Штедете го плинот,…

Германските власти ги повикуваат граѓаните да се…