Објавено на:

(Фото) Цела екс-Југославија навива за Македонија: Замолчете го Драгао, Кристијано друг пат ќе одиш на светско

t

На страницата „Историја на екс-ју фудбалот“ која има околу 100-тина илјади следачи од просторите на цела Југославија осамна кратка песна со која се посакува успех на македонските репрезентативци кои вечерва играат натпревар за историја.

Имено вечерва со почеток во 8 и 30 часот Македонија ќе се соочи со репрезентацијата на Португалија на стадионот во Драгао со цел да обезбеди пласман за прв пат во историјата на Светското првенство во фудбал.

Погледнете ја поемата изворно бидејќи секој превод би ја изгубил смислата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германската армија е во најлоша состојба досега…

Германската армија е во најлоша состојба досега…

Западот го предупредил Курти: Ако не биде…

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека бил…

И Партијата за движење на Турците ја…

Централното Собрание на Партијата за движење на…

Ѓоковиќ води против Циципас во финалето на…

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ денеска го…

Начевски и Николов ќе го судат финалето…

Македонија ќе биде дел од финалето на…