Објавено на:

(Фото) Цела екс-Југославија навива за Македонија: Замолчете го Драгао, Кристијано друг пат ќе одиш на светско

t

На страницата „Историја на екс-ју фудбалот“ која има околу 100-тина илјади следачи од просторите на цела Југославија осамна кратка песна со која се посакува успех на македонските репрезентативци кои вечерва играат натпревар за историја.

Имено вечерва со почеток во 8 и 30 часот Македонија ќе се соочи со репрезентацијата на Португалија на стадионот во Драгао со цел да обезбеди пласман за прв пат во историјата на Светското првенство во фудбал.

Погледнете ја поемата изворно бидејќи секој превод би ја изгубил смислата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Морничаво: Град во Турција целосно срамнет со…

Земјотрес со јачина од 7,8 степени според…

Скопјанец фатен како пренесува над половина килограм…

Скопјанец е фатен како пренесува над половина…

Oва се новите цени: Горивата поевтинуваат од…

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за…

Сали: Не знам кој ќе биде мојот…

Не знам кој ќе биде мојот наследник…

Преговорите со ЕУ ќе ги отстранат сите…

Денеска, во Брисел почна билатералниот скрининг-состанок за…