(Фото) Членовите на Владата отсега ќе ги пречекува “крвавиот” натпис “УБИЈЦИ”!

t

Демонстрантите на денешниот протест кој започна пред Владата на Република Македонија се упатија кон зградата на Јавното Обвинителство на Република Македонија.

Пред Владата активисти на политичката партија Левица оставија натпис “УБИЈЦИ” во црвена воја и отпечатоци од дланки околу натписот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Левица: Македонските власти ја премолчуваат бугаризацијата на…

Власта во Македонија ја премолчува бугаризацијата на…

(Видео) ЛИДЕРСКА СРЕДБА ВО ПОНЕДЕЛНИК! Ова се…

Уставни измени, претседателски и парламентари избори и…

Левица бара протестна нота од Османи до…

Претседавачот во заминување на ОБСЕ Бујар Османи,…

Петровска и Османи со протестна нота да…

Министерот за надворешни работи и претседавач на…