(Фото) Што се случува? – Нов земјотрес утрово ја потресе Битола…

t

Според информациите на ЕМСЦ утрово пред еден час се почувствувал нов земјотрес во Битола.

Истиот бил со јачина од 2.8 степени по рихтер на 15 километри од Битола.

Инаку серија земјотреси во текот на ноќта имаше исто така во битолско, но и Грција каде во Лерин вчера беше епицентарот на најсилниот потрес.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Земјотрес ја стресе Македонија утринава

Земјотрес утрово е регистриран во Македонија. Според…

Најкорумпираниот функционер на ДУИ, Беким Мемети ги…

Беким Мемеди е единствениот албански шериф во…

Тажна вест: Планинар од Скопје починал на…

Од Регионалниот ЦУК Битола и од Министерството…

Рама во Битола ќе го прославува Денот…

Албанскиот премиер Еди Рама, во вторник доаѓа…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…