(Фото) Ѓорѓиевски: Целосна реконструкција на ул.Наум Охридски во Црниче која до сега правеше сериозни проблеми за жителите

t

Денес започна асфалтирањето на првиот слој на ул.Наум Охридски во Црниче.

Проектот го финишираме со целосна реконструкција на атмосферската канализација на улицата, која до сега правеше сериозни проблеми на жителите кои живеат под улицата.

Планирана е и реконструкција на тротоарите, затворање на дупките кои се отвараа токму поради атмосферските води, како и осветлување на улицата. – стои во објавата на Ѓорѓиевски.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопје знае колку значи солидарноста: Луѓе масовно…

Граѓаните масовно донираат облека, храна, хигиенски средства…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје: Загина пешак

Вчера во 13.40 часот во СВР Скопје…

МВР во акција: Серија апсења во Скопје

На 28.01.2023 во 18.40 часот на подрачјето…

Рекордна посета на Зоолошката градина за овој…

Зоолошката градина во Скопје денес ја посетија…