Објавено на:

Франција ги укинува вакциналните пасоши: Од кога ќе може да ја посетите земјата без ковид пасош?

t

Од 14 март, француските власти го укинуваат пасошот за вакцинација, кој во моментов е потребен за посета на кафулиња, библиотеки, музеи и други јавни места. Ова го соопшти францускиот премиер Жан Катекс.


„Постојат услови за ублажување на санитарниот режим. Можам да ве информирам дека од 14 март ќе ја прекинеме важноста на пасошите за вакцинација каде и да се применуваат во моментов“, рече Катекс.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хорор во Франција: Воспитувачка “смирила” бебе со…

Една 27-годишна воспитувачка во градинка во Лион…

Макрон кон Бајден: ОАЕ и Саудиска Арабија…

Францускиот претседател Емануел Макрон во понеделникот рече…

Макрон нападнат за губењето оружје во Украина

Францускиот политичар Жофри Боле го обвини претседателот…

Кинескиот амбасадор во Франција: Ќе го вратиме…

Кинеско-тајванскиот спор не може да се спореди…

Францускиот политичар Филопо: Русија го „понижи“ Макрон…

Францускиот галистички политичар Флоријан Филипо објави дека…