Франција го скрати периодот на самоизолација

t

Францускиот министер за здравје Оливие Веран рече денеска дека за вакцинираните лица заразени со корона самоизолацијата е скратена од 10 на седум дена.

Француските власти го следат примерот на други земји, како САД, кои го скратија времето на изолација за да спречат прекини во работата во индустријата која и така има недостаток од работници.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Експерти за дезинформации во канцелариите на ЕУ…

Повеќето од неодамнешните кампањи на Русија се…

Сирија бара помош од Европа, поради санкциите…

Целата европска помош е концентрирана во Турција,…

Тензично: Поради “опасни нивоа на верска нетолеранција…

Турција издаде предупредување за патување во европските…

Ле Пен против испорака на тенкови во…

Десничарката и поранешен претседателски кандидат на Франција,…

Франција и Германија ќе ја поддржуваат Украина…

Франција и Германија ќе ја поддржат Украина…