Објавено на:

Францускиот министер за надворешни работи потврди: Нови санкции за Русија ќе стапат на сила денеска

t

Француски министер потврди, новите европски санкции против Русија ќе стапат на сила во недела.

Новите санкции на Европската унија против Русија треба да стапат во сила во недела, изјави францускиот министер за надворешни работи Жан-Ив Ле Дриан.

Сега се подготвува нов пакет санкции, кои треба да стапат на сила денеска“, изјави Ле Дриан за француските медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Се отвора втор фронт“ против Русија: Молдавија…

Според нивните зборови, менторите му наложиле на…

Васало за бугарските клубови и уставните измени:…

Заменик aмбасадорoт во делегација на ЕУ во…

Рускиот Рибар: Украинците користат американска технологија, секоја…

Руски "Рибар" на Твитер детално ја објаснува…

Српски аналитичар: Русија никогаш не го бранела…

Српскиот аналитичар Горчин Стојановиќ изјави дека Русија…

Чешка ги повика нејзините државјани да ја…

Чешка ги повика своите граѓани да ја…