Објавено на:

Францускиот министер за финансии: Бараме Русија да не доаѓа на состаноците на Г20!

t

Францускиот министер за финансии Бруно Ле Мер ја повика Русија да не присуствува на состаноците на земјите од групата Г20.

-Бараме Русија веднаш да ги прекине воените дејствија и бараме да не доаѓа на состаноците на Г20. Војната е некомпатибилна со меѓународната соработка, нагласи Лемер за време на онлајн средбата со колегите од Г20.

Тој ја напушти средбата пред да обраќањето на рускиот министер. (МИА)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јотова стана миротворец: Се залага за преговори…

Бугарскaта потпретседателка Илијана Јотова се залага за…

Хрватски воен аналитичар: Дронот кој падна во…

Денеска се случила експлозија во градот Киреевск…

Вучиќ ја продаде куќата: Америка ќе биде…

Србија успеа да го издржи притисокот од…

Украински дрон експлодираше на 250 километри од…

Во областа Тула во Русија, недалеку од…

Борел се закани со нови санкции: Ако…

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика…