Објавено на:

Фудбалерите на Шкупи нападнати во Тетово

t

Во Тетово денеска требаше да се игра дербито помеѓу Шкендија и Шкупи. На самиот старт се случија инциденти.

На навивачите на Шкупи не им беше дозволено да отпатуваат во Тетово откако организираните автобуси со кои тргнаа од Чаир полицијата ги врати од патарината во Тетово.

На тој начин се избегна хаосот што можеше да се случи со навивачите, но како што објави ТВ21 фудбалерите на Шкупи биле нападнати пред влезот на стадионот.

Фото: ТВ21

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Давидовски: Тетовци, особено жителите во радиус…

Жителите на Тетово, особено жителите кои живеат…

Во пожарот во фабриката во тетовско изгореа…

Во фабриката во тетовско Фалише изгоре голема…

На црковно место најприродно е да има…

Од Црковниот одбор при манастирот „Свети Наум…

Пудлите на Мицкоски здружено бараат отстранување на…

„Ја повикуваме Комисијата за односи со верските…

Дијана ја прими првата имунотерапија, да помогнеме…

Дијана Наумоска од Тетово ја прими првата…