Објавено на:

Фудбалерите на Шкупи нападнати во Тетово

t

Во Тетово денеска требаше да се игра дербито помеѓу Шкендија и Шкупи. На самиот старт се случија инциденти.

На навивачите на Шкупи не им беше дозволено да отпатуваат во Тетово откако организираните автобуси со кои тргнаа од Чаир полицијата ги врати од патарината во Тетово.


На тој начин се избегна хаосот што можеше да се случи со навивачите, но како што објави ТВ21 фудбалерите на Шкупи биле нападнати пред влезот на стадионот.

Фото: ТВ21

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Девет месеци нема одговорност за пожарот во…

Обвинителството тактизира за случајот со изгорената модуларна…

Драма во Тетово: Лица од Гајре и…

Тетовски полицајци вчера во Шипковица пукале во…

Полицијата изврши претрес во Тетово и приведе…

Синоќа во 21.00 часот, полициски службеници на…

Крадењето стана бизнис: Жена од Тетово украла…

Тетовската полиција расчисти две кражби на златен накит извршени…