Фудбалерите пристигна во Тбилиси

t

Фудбалерите со стручниот штаб пристигнаа во Тбилиси за натпреварот во петок против Грузија.

Сепак и покрај проблемите сигурно дека македонските репрезентативци нема да се откажат и веруваат во победа која ни е единствена опција за да останеме во игра за првото место во групата. Натпреварот против Грузија го играме во терминот од 18:00 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ашковски разочаран: Заслужувме многу повеќе од двата…

Очекувано не можеше да се сокрие разочарувањето…

Борисов за иссвиркувањето на бугарската химна: Соседите…

Поранешниот премиер на Бугарија, Бојко Борисов го…

И покрај поразот Милевски смета дека сме…

Македонија вечерва го загуби последниот натпреват во…

(Видео) За малку ќе беа “пошљакани”: Тензијата…

Фудбалскиот натпревар меѓу Македонија и Бугарија кој вечерва се играше на…

Социјалните мрежи вријат: Едни велат “Таче е…

Македонските фудбалски репрезентативци вечерва беа поразени од…