Објавено на:

Фудбалер на Малме ја пропуштил сопствената венчавка поради натпревар, на церемонијата го менувал неговиот брат

t

Новиот напаѓач на фудбалскиот клуб Малме, Мохамед Буја Турај, ја пропуштил сопствената венчавка за да дебитира за шведскиот клуб на натпреварот во квалификациите за Лига Европа против Дуделанж, пренесуваат светските медиуми.

Турај открил дека неговиот брат го претставувал на венчавката и дека церемонијата била одржана без него.

„Мојот брат ме застапуваше на венчавката. Се венчавме на 21-ви јули во Сиера Леоне. Но, јас не бев таму бидејќи Малме ме замоли да дојдам порано“, изјавил фудбалерот.

Тој на социјалните мрежи објавил фотографии од венчавката и објаснил дека истите биле направени претходно.

„Се фотографиравме претходно, затоа изгледа како да сум бил таму, но не бев. На самата венчавка ме менуваше мојот брат додека сопругата ќе живее тука со мене. Кога станува збор за медениот месец, прво мора да бидеме прваци“, изјавил напаѓачот на Малме.

Мохамед Буја Турај ова лето пристигна во Малме од кинескиот Хенан, а на натпреварот против Дуделанж влезе на теренот од клупа и одигра 10-тина минути.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Обединети за Македонија” за рамковната прослава: Со…

Како што велат оттаму, тие отсекогаш сметале…

(Видео) Грчки борбен авион пресретна либански цивилен…

Грчки борбен авион пресретнал либански цивилен авион!…

Политиката против правдата – кој го штити…

Арафат Муареми, директорот на Финансовата полиција, се…

Електричните автомобили ќе чинат загуба на стотици…

Секој голем производител на автомобили сега го…

Полјански за воената операција на Русија: Можеме…

Полјански за специјалната операција: Може да биде…