Објавено на:

Фудбалска Македонија во тага: Почина Марио Ѓурчиновски

t

Македонскиот фудбал денеска загуби голем фудбалски работник во Марио Ѓурчиновски кој почина на 47-годишна возраст.

Последен ангажман на Марио Ѓурчиновски беше во Фудбалската федерација на Македонија каде беше координатор за едукација на тренери во ФФМ.


ФФМ се прости од Марио Ѓурчиновски преку објави на нивните официјални профили на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија објави: Загубивме двајца високи офицери во…

Русија призна дека изгубила двајца високи офицери…

(Видео) “Добредојдовте драги браќа”: Со камбани СПЦ…

Српскиот патријарх Порфириј, на својата фејсбук страница…

Не запира: ЕУ во април имала инфлација…

Потрошувачките цени во Европската унија во април…

(Видео) Путин распореди “Терминатори” во источна Украина

Во обид да го зајакне својот арсенал,…

НАТО ќе ги продолжи разговорите со Финска…

Претставниците на НАТО во средата не успеаја…