Фуере: Преговарачката рамка е затвор за Македонија!

t

Поранешниот специајлен претставник на Европската унија и шеф на Делегацијата на Европската комисија во Македонија Еврвн Фуере за ТВ 24 изјави дека ЕУ прави неевропски преседан со Македонија.

Преговарачката рамка е затвор за Македонија, а клучот го има Бугарија, изјави Фуере за ТВ24.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓорѓиевски: Кисела Вода ќе ги субвенционира сметките…

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски…

“Обединети за Македонија” за рамковната прослава: Со…

Како што велат оттаму, тие отсекогаш сметале…

(Видео) Грчки борбен авион пресретна либански цивилен…

Грчки борбен авион пресретнал либански цивилен авион!…

Политиката против правдата – кој го штити…

Арафат Муареми, директорот на Финансовата полиција, се…

Електричните автомобили ќе чинат загуба на стотици…

Секој голем производител на автомобили сега го…