Објавено на:

Функционерите на СДСМ и ДУИ се криминализирани: Бизнисмените имаат сериозни проблеми поради рекетот

t

Гункционерите на СДСМ и ДУИ се корумпирани и криминализирани, објасни во гостување во “Што не е јасно” уредникот на Инфомакс, Александар Митовски.

– Функционерите на СДСМ и ДУИ се криминализирани и живеат така веќе пет години, а прават голем проблем на бизнисмените кои не се ни лево ни десно, а најмногу на оние кои се десно ориентирани.


Ова е матрица на дејствување на ДУИ и СДСМ, ДУИ дури има малку пософистициран начин. Изет Меџити се бунтуваше во ДУИ, а позадина беше бизнисот на неговиот брат, кога неговиот брат го доби тендерот за увоз на јаглен од Косово, сега нема проблем, таму е мирна водата.

Тоа што фирма на Заев добила тендер од 1,4 милиони не ме изненадува, тоа е или некој вид на враќање на долг, или осигурување.

Надеж ми дава се поголемиот број отворени постапки за државни функционри, еве ДКСК отворија постапка за Арафат Муареми, има предистражна постапка за обвинители и слично. – рече Митовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Траги-комедија, ДУИ го осуди насилството: Проруски партии…

„Демократската унија за интеграција најостро го осудува…

СДСМ: Имаше обид да се повтори 27…

Силно го осудуваме насилството и инцидентите што…

Биљали-Зендели: Ние од ДУИ по ниту една…

Ги слушаме пораките од граѓаните околу францускиот…

СДСМ продолжуваат со убедување: Пред нас е…

Предлогот на француското претседателство е јавно објавен…

Според ДУИ францускиот предлог е во рамки…

Демократската Унија за Интеграција (ДУИ) ја поздравува…