Објавено на:

Функционерите на СДСМ и ДУИ се криминализирани: Бизнисмените имаат сериозни проблеми поради рекетот

t

Гункционерите на СДСМ и ДУИ се корумпирани и криминализирани, објасни во гостување во “Што не е јасно” уредникот на Инфомакс, Александар Митовски.

– Функционерите на СДСМ и ДУИ се криминализирани и живеат така веќе пет години, а прават голем проблем на бизнисмените кои не се ни лево ни десно, а најмногу на оние кои се десно ориентирани.

Ова е матрица на дејствување на ДУИ и СДСМ, ДУИ дури има малку пософистициран начин. Изет Меџити се бунтуваше во ДУИ, а позадина беше бизнисот на неговиот брат, кога неговиот брат го доби тендерот за увоз на јаглен од Косово, сега нема проблем, таму е мирна водата.

Тоа што фирма на Заев добила тендер од 1,4 милиони не ме изненадува, тоа е или некој вид на враќање на долг, или осигурување.

Надеж ми дава се поголемиот број отворени постапки за државни функционри, еве ДКСК отворија постапка за Арафат Муареми, има предистражна постапка за обвинители и слично. – рече Митовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

АА обвинува: Супервештачењето за Ласкарци “запна” кај…

Трагедијата во Ласкарци којашто ги одзеде животите…

Ахмети “им удира клоца” на бунтовниците? ДУИ…

Во ДУИ, 20 години е инвестирана национална…

(Видео) Да бев од Битола ќе ме…

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев во последното…

БОМБА: “Огнена група” на ДУИ бара Ахмети…

Т.н "Огнена група", во која членуваат поранешни…

Костадиновска-Стојчевска: Досега од опозицијата не видовме ниту…

Досега не видовме ниту еден државнички потег…