Фуркан со брза математика: Присутни се 100-тини медиуми, веројатно ќе има 4 прашања, а тие го негираат нашето постоење

t

Новинарот на Клан Македонија, Фуркан Салиу сподели информација за тоа каква е состојбата во Владата по денешната средба на Кирил Петков и Димитар Ковачевски, напоменувајќи дека Бугарија го негира постоењето на Македонија и Македонците.

-Стотина медиуми присутни на пресот на Ковачевски и Петков. Веројатно ке има 4 прашања, 2 за бугарски, 2 за македонски медиуми.

Они го негираат постоењето на нашата држава, а да не зборувам за скандалозните изјави од бугарска страна, а прашањата веројатно ќе бидат од типот:дали има решение за датумот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петков пресече: Нема да коалицираме со ГЕРБ,…

Копретседателот на „Продолжуваме со промената“ Кирил Петков…

Божиновски: На изборите во Бугарија води СДСМ!

Денеска во Бугарија се одржаа предвремени парламентарни…

Првични резултати од изборите во Бугарија: Убедлива…

Коалицијата ГЕРБ-СДС извојува убедлива победа на четвртите…

АИРЛИЈА! СЕ ОТВАРА МАКЕДОНСКИ КЛУБ ВО БУГАРИЈА:…

Македонското меѓународно движење за човекови права со…

Бугари “има снемано”: До пладне во Македонија…

До пладне гласале само 15 "македонски Бугари"…