Објавено на:

ФФМ им се заблагодари на навивачите за поддршката

t

Фудбалската Федерација на Македонија предмалку преку социјалните мрежи упати јавна благодарост до навивачите кои вчера присуствуваа на квалификацискиот дуел против Малта во Скопје на Арената Тодор Проески и кои ја бодреа нашата репрезентација во триумфот од 2:1.

Од ФФМ потенцираат дека однесувањето на публиката е на највисоко ниво, и е за пример како треба да се бодри една нацонална селекција. Со надеж дека ова е само почеток на серија мечеви на кои фудбалската репрезентација на Македонија со помош на верната публика ќе постигнува успешни резултати и ќе замине на уште едно големо натпреварување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пашинјан: Нема да поднесам оставка

Во никој случај нема да поднесам оставка,…

Западни медиуми: Украина наиде на одбрана каква…

Во текот на контраофанзивата Украина се соочи…

ПОЧНУВА СЕЗОНАТА НА ЗАТНАТИ НОСОВИ; Галеника со…

Непријатното чувство од затнат нос влијае на…

Пендаровски: Најитната задача на Советот за безбедност…

Најитната задача на Советот за безбедност е…

(Видео) Голема полициска акција на Скопска Црна…

Во голема полициска акција на Скопска Црна…