Објавено на:

ФФМ најави премија: Еве колкава сума ќе поделат фудбалерите доколку ја победат Португалија

t

Фудбалската федерација на Македонија ќе ги награди репрезентативците со премија во висина од околу 4,5 милиони евра во случај да обезбедат пласман на Светското првенство 2022.

Оваа информација за МИА ја потврди портпаролот на ФФМ, Златко Андоновски.

Избраниците на селекторот Благоја Милевски вечерва од 20:45 часот во Порто ќе го почнат финалниот дуел од плејофот за пласман на Мундијалот во Катар. Противник ќе им биде Португалија која важи за апсолутен фаворит.

Претходно, премија во висина од 500 илјади евра на фудбалерите им вети премиерот Димитар Ковачевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Алиоски посакува победа над Малта и старт…

Македонската сениорска фудбалска репрезентација на 23 март…

Гледајте ја Македонија против Малта и Фарски…

Фудбалската федерација на Македонија денес ги пушти…

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…

Македонските ракометари повторно поразени од Португалија

Македонската ракометна репрезентација го запиша вториот пораз…