Објавено на:

Хакерите продолжуваат да ја роварат Албанија: Објавија банкарски сметки и податоци за владини институции

t

Членовите на иранската група „Татковинска правда” продолжуваат со објавување податоци од кибер-нападите на владини институции и банки во Албанија.

Доцна попладнето на нивната страница се објавени банкарските сметки на правни и физички лица.

– На табелата се прикажани името на субјектот, бројот на сметката, моменталната состојба на пари што ја имаат во банката, како и други податоци, јави „Ора њуз“.

Според истиот извор, тоа што паѓа в очи е сметката на владејачката Социјалистичка партија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се сретнаа двајца од тројцата премиери Албанци…

Косовскиот премиер Албин Курти, кој денеска е…

И Албанија старее: Повеќе од половина од…

Албанија старее откриваат последните податоци. Денес повеќе…

Вархеји: Членството на Албанија во ЕУ е…

Комесарот за добрососедска политика и проширување Оливер…

Руска блогерка обвинета за шпионажа бара азил…

Руската блогерка Светлана Тимофеева (34), која беше…

Албанија ќе ѝ врати на Македонија незаконски…

Незаконски изнесени икони од Македонија кои завршиле…