Хаос: Апсење пред угостителски објект во Тетово

t

На 02.10.2022 во 22.55 часот пред угостителски објект на улица „Борис Кидрич“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода 31-годишниот тетовец С.С., кој пред тоа извршил кражба во тобако на улица „Иво Лола Рибар“ во Тетово.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полицијата претепала 22-годишно момче во Тетово? Полцајците…

Бил запрен од полицијата поради контрола, но…

По 15 месеци од несреќата започна отстранувањето…

Петнаесет месеци по трагичниот случај во модуларната…

Македонски државјанин уапсен во Албанија!

Албанското МВР уапсило македонски државјанин во албанското…

Македонец уапсен во Софија! Определен му е…

Македонски државјанин е уапсен и обвинет откако…

Драма во Тетово: Бездомни кучиња нападнале жена,…

Со скршеница на десната нога и повредена…