Објавено на:

Хаос во Белград: Дојава за бомба во Зоолошката градина ја крена полицијата на нозе

t

Во Зоолошката градина во Белград денеска доцна попладне стигнала анонимна дојава за поставената бомба.

Посетителите кои се нашле во зоолошката градина се веднаш евакуирани, се наведува, а на лице место во моментов се и припадници на антитерористичката единица кои вршат претрес.

Се чекаат подетални информации од белградската полиција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ако влеземе во ЕУ Македонија ќе биде…

Ако влеземе во ЕУ Македонија повторно ќе…

Бугари запреле автобус во Белград и го…

Белградската полиција уапси четворица бугарски државјани под…

Вучиќ планира до 20 октомври да отвори…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, утрово со…

Ги фатиле со 30 килограми дрога: Словенки…

Во полициска акција во Белград се уапсени…

Сите дојави за бомби во скопските училишта…

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста…