Објавено на:

Хаос во Гостивар: Направиле сообраќајка па се степале

t

На 04.03.2022 во 15:30 часот во Гостивар од полициски службеници од Полициска станица Гостивар се лишени од слобода А.П.(51) и Х.П.(48) двајцата од Гостивар.

Oколу 12:40 часот во Гостивар во близина на бензинска пумпа додека А.П. управувал патничко  моторно возило „мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки, во кое бил и Х.П., го удриле со возилото С.А.(56) од с.Дебреше со кого и претходно имале недоразбирање, а потоа излегле од возилото и физички го нападнале.


По настанот С.А. бил пренесен во Комплекс клиники „Мaјка Тереза“ за укажување лекарска помош.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Малолетник избоде врсник во Гостивар

Вчера попладне, било пријавено дека малолетник со…

Земјотрес го стресе Гостивар

Земјотрес од 2.2 степени денеска го стресе Гостивар. …

Семејна драма во Струмица: Се тепале татко…

На 01.05.2022 во 21.35 часот во СВР…