Објавено на:

Хаос во Приштина: Дојава за бомба во Ректоратот на приштинскиот Универзитет

t

Дојави за бомба во зградата на Ректоратот на Универзитетот во Приштина

Полицијата ја опколила ректорската канцеларија на Универзитетот во Приштина „Хасан Приштина“ поради дојавата за бомбата, пренесува Газета експрес.


Ректорот Хасер Сахити рече дека станува збор за анонимна електронска пошта со закана за бомба.

Приштинскиот весник наведува дека се обидел да добие информации од полицијата, но безуспешно.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фудбалерките со победа над Косово во првиот…

На терените на ФФМ попладнево се одигра…

Полицијата на нозе: Напад со експлозивна направа…

Експлозивна направа е фрлена синоќа околу 23…

Државјани на Косово уапсени во Италија: Планирале…

Италијанската полиција уапсила двајца млади Албанци, по…

Нема консензус за влез на Косово во…

Заменик-генералниот секретар на НАТО, Мирече Јоана, истакнува…

Испраќаме војници, ама не во Украина: 31…

Владата на денешната седница на предлог на…