Објавено на:

Хаос во Тирана: Навивачи се судриле со полицијата, повредени полицајци.. (Видео)

t

Локалниот портал „Панорама спорт“ објави дека група навивачи од Рим, кои цело време биле придружувани од полиција, ја нападнале и зградата на премиерот на Албанија! Во таа прилика тие се однесувале многу агресивно и се обиделе да ги уништат натписите на неа. Ултрасите на римскиот клуб цело време агресивно реагираа на насоките на полицијата која барала да се воздржат од судири со холандски навивачки групи.

Во тој инцидент, наведените двајца полицајци се повредени и веднаш се пренесени во болница за укажување лекарска помош. По неколку минути полицијата ја презеде ситуацијата, го опколи просторот и ги избрка италијанските навивачи, кои со палки и цврсти предмети претставуваа опасност за минувачите.

Натпреварот меѓу Рома и Феенород се игра вечерва од 21 часот.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рама: Или прифатете го францускиот предлог или…

Албанија ја повика Македонија да го прифати…

Рама потврди: Дел од новото пристаниште во…

Албанскиот премиер Еди Рама потврди дека дел…

Се откажуваме и од Македонците во Албанија!…

Професорката Елка Јачева-Улчар на нејзиниот Фејсбук профил…

Одлуката за преговарачка рамка за Македонија и…

Албанската новинарка Ериса Зикај од Брисел изнесе…

Следната недела ќе се одржи првата меѓувладина…

Координаторот на пратеничката група на албанската владејачка…