Објавено на:

Хаос во Тирана: Навивачи се судриле со полицијата, повредени полицајци.. (Видео)

t

Локалниот портал „Панорама спорт“ објави дека група навивачи од Рим, кои цело време биле придружувани од полиција, ја нападнале и зградата на премиерот на Албанија! Во таа прилика тие се однесувале многу агресивно и се обиделе да ги уништат натписите на неа. Ултрасите на римскиот клуб цело време агресивно реагираа на насоките на полицијата која барала да се воздржат од судири со холандски навивачки групи.

Во тој инцидент, наведените двајца полицајци се повредени и веднаш се пренесени во болница за укажување лекарска помош. По неколку минути полицијата ја презеде ситуацијата, го опколи просторот и ги избрка италијанските навивачи, кои со палки и цврсти предмети претставуваа опасност за минувачите.

Натпреварот меѓу Рома и Феенород се игра вечерва од 21 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рама за Косово: Во вакви ситуации војната…

Албанскиот премиер Еди Рама реагираше на тензиите на северот…

Разговор Бегај-Османи: Албанија ја поздравува одлуката на…

Албанскиот претседател Бајрам Бегај остварил телефонски разговор со неговата…

Скопје ќе заврши како главен град на…

Македонија направи историски пресврт кон Албанија наместо…

Спречен шверц на ветеринарни лекови од Албанија…

На граничниот премин „Блато” на македонско –…

Бајден за 100 годишнината од американско-албанските односи:…

На конференцијата во Тирана, организирана по повод…