Објавено на:

(Видео) Хаос во Турција: Захарова се искара со новинарка на Си-Ен-Ен – 8 години се правите слепи

t

Си-Ен-Ен од почетокот на војната неколку пати беше фатен како шири лажни вести за војната во Украина, најпрво со „духот од Киев“, херој пилот кој наводно срушил 6 авиони на руската армија, па потоа со Змискиот остров и нападот на руската армија при кој наводно загинале 13 Украинци храбро бранејќи го островот, за на крајот да објават лажна вест за момче од 8 години кое само побегнало од Украина во Полска.

Сега новинарката на Си-Ен-Ен сакајќи да предизвика драма ја конфронтираше портпаролката на руското министерство за одбрана со фотографии за наводните ѕверства на руската армија во Украина, но Захарова ја замолкна посочувајќи и дека 8 години се прават слепи пред геноцидот на Русите во Украина.


Захарова и даде докази дека тврдењата и се лажни, докази кои новинарката не сакаше ниту да ги погледне.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Орбан предупредува: Европа ќе има тешка зима,…

Премиерот на Унгарија Виктор Орбан денеска во…

(Фото) Партијата на Каракачанов протестира против кревање…

Во Кресна најавен е широк национален протест…

Руската армија уништи голема залиха на американско…

Министерството за одбрана на Русија соопшти дека…

Oрбан: Санкциите кон Русија се еднакви на…

Целиот свет го чека многу тешка зима,…

Појава на мајмунска сипаница во Европа: Открина…

Иако има мали шанси дека мајмунските сипаници…