Објавено на:

Хаос во училиште кај Бит Пазар: Малолетници се тепале, соучениците ги разделиле, но тука не завршила драмата

t

На 31.03.2022 во Полициската станица Бит Пазар било пријавено дека околу 14:00 часот во училница во средно училиште на подрачјето на Бит Пазар настанала физичка пресметка помеѓу двајца малолетни соученици.

Според пријавеното, тие биле разделени, по што едниот од нив излегол од училницата и набргу потоа се вратил со уште едно лице и се обиделе физички да го нападнат другиот ученик.

Како што е пријавено, тие биле спречени од останатите ученици, меѓу кои и ученичка, која ја повредиле.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЃОКОВИЌ НЕМА ДА БИДЕ КАЗНЕТ ЗА НАПИШАНОТО…

Новак Ѓоковиќ најверојатно нема да се соочи…

Волкановски до Мекрегор: Ајде да се бориме,…

Австралискиот ММА борец со македонско потекло, Александар…

Кој би можел да стои зад нападите…

Сè уште не е јасно кој стои…

САД СО ДВЕ БАРАЊА ДО КОСОВО: „Повлечете…

Амбасадорот на САД во Приштина Џефри Ховенир…

ВО ПЕТОК НИ ДОАЃА СПОЕН ВИКЕНД –…

По неколкуте празници во месец мај, ни…