Објавено на:

Хаос во Центарот за социјални работи во Неготино – Маж се соблекол гол и ѝ се заканувал на службеничка

t

50-годишен жител на Неготино е уапсен откако завчера дивеел во Центарот за социјални работи во градот – се соблекол пред службеничка и ѝ се заканувал, соопшти МВР.

„На 09.05.2023, полициски службеници од ОВР Неготино го лишиле од слобода Л.Ф.(50) од Неготино затоа што во Центарот за социјални работи во Неготино упатил закани кон една вработена и се соблекол пред неа. Тој бил приведен во полициска станица и по целосното документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, велат од полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Маж од Неготино фатен со кокаин во…

СВР Велес поднесе кривична пријава против Ѓ.М.(33)…

Приведена наставничка од Неготино по пријава е…

Наставничка од Неготино била приведена вчера попладне,…

Приведени за злосторничко здружување, даночно затајување и…

Врз основа на досегашните предистражни дејствија и…

Акција „Синџир“ во четири општини во Македонија…

Денеска од раните утрински часови под раководство…

Локализирани пожарите кај Неготино и Демир Капија

Ставен е под контрола пожарот кај Неготино,…