Објавено на:

Хаос во Шуто Оризари: Пациент претепа докторка во поликлиниката

t

Докторка е повредена откако била нападната на работното место, дознава „Република“. Инцидентот се случил вчера во Поликлиниката во Шуто Оризари, а полицијата веќе работи на расчистување на случајот.

Во 13.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Поликлиниката Шуто Оризари, по претходно недоразбирање, С.Л. (60) од Скопје, која вила вработена во установата, била физички нападната од едно лице кое било пациент, велат од СВР Скопје за „Република“ и додаваат дека се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хаос во Шуто Оризари: Пациент претепа докторка…

Докторка е повредена откако била нападната на…

Допрва ќе следи хаос: Граѓаните брзаат да…

Допрва ќе следи хаос.. Поскапувањето на горивата…

Хаос во судница на судењето на „Плацеви…

Веројатно ако прашате било кој адвокат кој…