Хаос на граничниот премин “Блаце”: Маж се заканувал со пиштол

t

Полицијата поднесе кривична пријава против Б.И.(30) од Скопје, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело ,недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи.

На 02.08.2022, на граничен премин Блаце, пријавениот извадил пиштол и го вперил кон неколку лица, по што полициски службеници кај него пронашле пиштол и рамка со три куршуми и го привеле.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Компјутер на МВР украден од граничниот премин…

Украден електронски уред на граничниот премин Блаце.…

Хаос на граничниот премин “Блаце”: Маж се…

Полицијата поднесе кривична пријава против Б.И.(30) од…

Ќе биде кога, тогаш: Внатрешната контрола на…

За полициски службеници кои направија кривично дело…

Намерно расипувале камери: Дисциплински мерки против 30…

30 полицајци стационирани на граничниот премин „Блаце“…

25 годишник се зacтpeлал во ногата додека…

На 29.12.2021 околу 20.00 часот во Полициското…